نحوه فعال سازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام-بروزدیجیتال

اگر مدتی است که از تلگرام استفاده می کنید ، ممکن است بدانید که این برنامه  یک تایمر خود تخریب را برای چت ها ارائه می دهد. با این حال ، ویژگی خود تخریب فقط به چت های مخفی محدود می شود و برای چت های معمولی در دسترس نیست. از طرف دیگر ، سایر برنامه های پیام رسانی فوری مانند WhatsApp ، Signal و غیره ویژگی های پیام خود تخریب یا ناپدید شدن پیام را در مکالمات روزمره ارائه می دهند. اخیراً ، تلگرام برای اندروید یک به روزرسانی جدید ارائه داده است. به روزرسانی برخی از ویژگی های جدید مانند حذف خودکار پیام ها ، ابزارک های صفحه اصلی ، گروه های پخش و غیره را در خود جای داده است. به نظر می رسد قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام بهترین ویژگی است. ویژگی حذف خودکار پیام ، تایمر خود تخریب را حتی در چت های شخصی ، گپ های گروهی و کانال ها به ارمغان می آورد.

تفاوت دیگری بین تایمر Self-Destructing و تایمر حذف خودکار وجود دارد. بر خلاف چت های مخفی ، تایمر پیام خودکار حذف پیام تلگرام ، از زمان ارسال پیام شروع می شود و از زمانی که گیرنده آن را نمی خواند. بنابراین ، این بدان معنی است که ممکن است پیام حتی قبل از اینکه گیرنده آن را بخواند ، منقضی شود.

مراحل فعال کردن و استفاده از ویژگی حذف خودکار پیام در تلگرام

مرحله ۱. اول از همه ، فروشگاه Google Play را باز کنید و تلگرام را جستجو کنید. برنامه تلگرام را از فروشگاه Google Play به روز کنید.

قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام

مرحله ۲. حالا برنامه تلگرام را باز کنید و یک مکالمه را شروع کنید. مطابق تصویر زیر بر روی سه نقطه ضربه بزنید.

بر روی سه نقطه ضربه بزنید.

مرحله ۳. از فهرست بازشو ، گزینه “پاک کردن تاریخچه یا Clear History” را انتخاب کنید

گزینه

مرحله ۴. در پنجره بازشو پاک کردن تاریخچه ، گزینه جدیدی پیدا خواهید کرد ، “حذف خودکار پیام ها در این مکالمه یا Auto delete messages in this chat”

blank

مرحله ۵. شما باید مدت زمان را تنظیم کنید و سپس بر روی دکمه “فعال کردن حذف خودکار یا Enable Auto-Delete” ضربه بزنید .

روی دکمه

مرحله ۶. پس از فعال شدن ، پیام های جدید پس از زمان تعیین شده به طور خودکار حذف می شوند.

مرحله ۷. برای دیدن شمارش معکوس تایمر ، روی پیام ضربه بزنید.

شمارش معکوس پیام

مرحله ۸. می توانید همین ویژگی را در گپ های گروه تلگرام پیاده سازی کنید. با این حال ، شما باید مدیر گروه باشید . پس از فعال شدن ، هر پیام جدید ارسال شده در گروه به طور خودکار منقضی می شود. با این حال ، اعضای گروه نمی توانند تایمر پیام را ببینند .

حذف خودکار پیام ها در گروه های تلگرامی

 انجام شد. به این ترتیب می توانید حذف خودکار پیام  در تلگرام را فعال و استفاده کنید.

بنابراین ، این مقاله در مورد چگونگی فعال کردن و استفاده از  حذف خودکار پیام ها در تلگرام است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد!