آموزش اضافه کردن کیبرد فارسی در ویندوز 10-فروشگاه بروزدیجیتال

اضافه کردن کیبورد فارسی در ویندوز 10 و یا هر ویندوز دیگه ای برای هر کاربر ایرانی ضروریه حتی کاربرای ایرانی که در خارج از ایران زندگی می کنن . به طور پیش فرض ویندوز 10 فقط کیبورد مربوط به زبانی رو که موقع نصب ویندوز انتخاب کردین در اختیار تون میذاره و برای داشتن کیبورد زبان های دیگه باید حتما خودتون زبان جدید رو اضافه کنید . به همین دلیل در این پست کوتاه می خوام روش اضافه کردن کیبورد فارسی در ویندوز 10 رو خدمت تون آموزش بدم . توصیه می کنم حتما این پست رو بخونید چون قطعا یه جای به درد تون میخوره .

در ویندوز 10 کیبورد چه زبان هایی وجود داره ؟

ویندوز 10 تقریبا از همه زبان های دنیا پشتیبانی میکنه و اصلا جای نگرانی نیست . مثه همیشه کیبورد فارسی هم در ویندوز 10 وجود داره اما به طور پیش فرض فعال نیست و باید خودتون فعالش کنید . اگرچه اغلب کاربران ایرانی بیشتر از کیبورد های انگلیسی و فارسی استفاده میکنن اما افرادی هم هستن که دارن زبان دیگه ای رو یاد میگیرن و مجبورن کیبورد های دیگه رو هم به ویندوز 10 اضافه کنن . بنابراین اگر دارین زبان دیگه ای رو یاد میگیرین یا از زبان دیگه ای هم استفاده می کنید اصلا نگران کیبورد ویندوز تون نباشید .

آموزش اضافه کردن کیبورد فارسی در ویندوز 10

■ برنامه کنترل پنل Control Panel رو باز کنید . برای باز کردن کنترل پنل راه های زیادی وجود داره که من دو مورد رو خدمت تون عرض میکنم شما با هر روشی که براتون راحت تره انجام بدین :

1- روی گزینه منو کیلیک کنید و سپس بر روز گزینه ( Setting ) کلیک کنید تا وارد تنظیمات ویندوز شوید.

blank
ورود به تنظیمات ویندوز 10

2- همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید بعد از ورود به بخش تنظیمات، بخش های مختلفی را مشاهده می کنید حال وارد بخش ( زمان و زبان ) بشوید .

blank
تغییر و افزودن زبان ویندوز 10

3- پس از ورود در بخش (Time & Language) وارد بخش تصویر زیر می شوید . همانند تصویر زیر در قسمت راست صفحه گزینه (Language) را انتخاب فرمایید تا بتوانید کیبرد ویندوز خود را فارسی کنید..

blank
بخش زبان ویندوز 10

4-سپس پس از ورود به بخش (Language) بر روی گزینه (Add a preferred language) کیلیک کنید.

blank

5- حال می توانید در منو جستجو، زیان مد نظر خود را انتخاب کنید. اگر زبان فارسی را می خواهید می توانید به زبان انگلیسی کلمه (persion) را تایپ کنید تا همانند تصویر زیر زبان فارسی را مشاهده کنید.

blank

6- اینک پس از انتخاب زبان بر روز گزینه Next و سپس بر روی گزینه Install کلیک کنید تا همانند تصویر زیر زبان فارسی هم به کیبرد ویندوز اضافه شود.

blank
blank

☻ امیدوارم از این آموزش اسفاده کرده باشید.